7 maja 2020

O konkursie

Ogólnopolski konkurs „LEKTURTIKON” organizowany jest przez młodzież z Akademii Młodzieżowej działającej w ramach Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Konkurs adresowany jest do uczniów klas 6-8 szkół podstawowych. Celem konkursu jest promocja czytelnictwa wśród młodzieży w całej Polsce, utrwalenie tożsamości kulturowej i narodowej poprzez szerokie i innowacyjne promowanie dziedzictwa kulturowego związanego z dziełami literackimi włączonymi do spisu lektur oraz upowszechnienie nietypowych i angażujących metod edukacji w zakresie kompetencji czytelniczych, jaką jest internetowa gra wykorzystująca nowoczesne technologie.

 

LEKTURTIKON w skrócie

 


zapisy do konkursu trwają do 15 czerwca


w każdym dniu odpowiadasz na 4 pytania

Konkurs wygrywa ta osoba, która zdobędzie najwięcej punktów.
Nagrodą w konkursie są karty podarunkowe do wykorzystania w sklepach Empik na zakup
materiałów edukacyjnych.
Przewidziano następujące nagrody:
I miejsce: karty podarunkowe o wartości 400 zł
II miejsce: karty podarunkowe o wartości 300 zł
III miejsce: karty podarunkowe o wartości 200 zł
IV-XX miejsca: karta podarunkowa o wartości 50 zł

O nas

Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo prowadzi Akademię Młodzieżową. Akademia to program wychowawczy oparty na ideałach: BÓG, HONOR, OJCZYZNA. Skierowany jest do uczniów w wieku 13-19 lat. Przebywając w Akademii młodzież rozwija swoje zainteresowania oraz kształci się w formacji religijnej, społecznej oraz sprawnym działaniu. Program kończy się wraz z ukończeniem szkoły średniej, koronacją „Koroną Polskiego Wychowania”. Wcześniej młodzi ludzie zdobywają do Korony kolejne „muszle” i „perły”, które poświadczają ich stały rozwój.

Rozwijanie zainteresowań:

W Akademii Młodzieżowej prowadzone są grupy zainteresowań:

– Grupa teatralna – uczy umiejętności gry aktorskiej, umożliwia udział w festiwalach teatralnych, ćwiczy umiejętność pokonywania tremy i wystąpień publicznych.

– Grupa medialna – pozwala poznać tajniki przygotowywania scenariuszy i reżyserii magazynów telewizyjnych, uczy pracy z kamerą i światłem oraz montażu materiałów wideo.

– Szkolenie liderów – to nauka podstaw organizacji i zarządzania, możliwość sprawdzenia się w roli przewodniczącego grupy oraz udziału w ciekawych działaniach społecznych.

Formacja religijna:

W ramach programu formacji religijnej studenci Akademii Młodzieżowej biorą udział w katechezach oraz praktykach religijnych zdobywając kolejne stopnie: Kerygmat, Pustynia i Apostolat.

Ośrodki Akademii Młodzieżowej:

W Archidiecezji Lubelskiej działa 6 parafialnych ośrodków Akademii Młodzieżowej: w Lublinie (2 ośrodki), Bychawie, Łęcznej, Końskowoli i Świdniku.